Efektai ir taikiniai

Ozonoterapijos efektai

Baktericidinis ir priešvirusinis  ozono poveikis apima visas kenksmingas mikrofloros rūšis. Veikiant ozonui, tiesioginės bakterijų ir virusų žūties priežastys yra: vietinis jų apvalkalo ardymas, baltymų struktūros ir dauginimosi laužymas. Grybelius, pirmuonius, kirmeles traiško ozono dezinfekcinis aktyvumas. 

Priešhipoksinis ozono poveikis – tai vienas iš galingiausių sisteminių ozonoterapijos efektų. Jis greitina ir gerina deguonies pristatymą tiesiogiai ląstelėms ir skatina ADF atsiradimą ir pašalinimą.

Deguonies transporto stimuliavimas. Atjaunėję eritrocitai darosi elastingi, landūs, kapiliarai atsiveria, užsispyręs hemoglobinas – sukalbamas: lengvai atiduoda deguonį, atsiranda azoto oksidas (prisimenate viagrą?) – kraujagyslių atpalaidavimo faktorius, nusiima krūvis nuo stambių kraujagyslių.
Deguonies apykaitos pagreitinimas ląstelėse pakelia antioksidantinės apsaugos galingumą. Atrodytų nelogiška stiprinti priešą? Tikslas – geru smūgiu atstatyti pusausvyrą ir pagyventi taikoje.

Priešuždegiminis оzono poveikis. Pridūsę audiniai prisisotina deguonimį, nutrūksta uždegimą palaikančių medžiagų gamyba, žūsta net patys atspariausi ir baisiausi – tokie kaip dujinės gangrenos sukelėjai – anaerobai (jie gali gyventi tik be deguonies).
Nuskausminantis ozono efektas gana greitas ir išreikštas. Jis tiesiogiai oksiduoja – „užčiaupia“ algopeptidus – baltymus, „klykiančius“ iš pakenkimo vietos smegenims apie skausmą.

Kraujo reologinių savybių gerinimas. (mažina klampumą ir trombų atsiradimo galimybes) Suleistos į kraują mažos ozono dozės atstato ląstelių paviršių elektros krūvį ir neleidžia sulipti. Vietinis aukštų ozono dozių panaudojimas atvirkščiai – stabdo kraujavimą.
Organizmo imunino atsako sustiprinimas. Ozonas  veikia leukocitus – karius, grąžina jiems jėgas kovoti su priešais.
Dezintoksikacijos efektas ryškiai išreikštas: kepenų ląstelės sėkmingai traiško nuodus, inkstai – filtruoja, kvėpavimo takuose ir žarnyne apsigyvena apsauginės bakterijos.

Pagrindiniai ozono terapijos taikiniai

Kаrdiologija: išeminė širdies liga, aterosklerozė, hipertoninė liga, reumatas;

Pulmonologija: chroninė obstrukcinė bronchopulmoninė liga, bronchinė astmas, tuberkuliozė

Gastroenterologija: chroninis gastritas, kolitas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė, hepatitas, cholecistitas, pankreatitas, kepenų cirozė, žarnyno disbakteriozė;

Bendroji terapija: cukraligė ir jos komplikacijos –mažina priklausomybę nuo insulino, alerginiai susirgimai,anemijos;

Chirurgija: minkštųjų audinių, kaulų pūlingi procesai,septinė būklė, arterijų ir venų patologija su trofiniais sutrikimais – ilgai negyjančios žaizdos,trofinės opos;

Urologija: uretritas, prostatitas su potencijos sutrikimais, cistitas, pielonefritas, glomerulonefritas, potencijos problemos;

Akušerija ir ginekologija: vaginitas, cervicitas, adneksitas, gimdos kaklelio erozijos, nėščiųjų anemijos ir toksikozės; vaisiaus hipoksinė būklė;

Neurologija: galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozė, vegetodistonija, išeminių insultų reabilitacija, discirkuliacinė encefalopatija, chroninio nuovargio sindromas, intrakranialinė hipertenzija, migrena;

Dermatologija ir venerologija: psoriazė, grybėliniai susirgimai, herpesas, ekzema, furunkuliozė, lytiniu būdu plintančios ligos ir jų komplikacijos (chlamidiozė, gardenereliozė, gonoreja, ureaplazmozė, trichomoniazė, kandidomikozė);

Infekcinės ligos: ūmus hepatitas, organizmo reabilitacija po infekcinių ligų, helmintozių, liambliozės;

Оsteoartrologija: reumatoidinis artritas, stuburo osteochondrozė, nespecifinis artritas, artralgija, artrozė;

Kosmetologija: nutukimas, celiulitas, lipodistrofija, odos atjauninimas, raukšlių, kraujagyslinių „žvaigždučių“ šalinimas.

Оnkologija: оzonoterapja efektyvi šalinant spindulinės ir chemoterapijos pasekmes.

Sportinė medicina: nervų-raumenų aparato pertempimų profilaktika ir gydymas, psichoemocinio atsparumo stresams užtikrinimas ir palaikymas.

Kontraindikacijos ozonoterapijai

  1. Miokardo infarktas
  2. Visi kraujo krešėjimo sutrikimai.
  3. Kraujavimas iš organų.
  4. Trombocitopenija.
  5. Aštria alkoholine intoksikacija
  6. Hemoraginis arba mišrus insultas.
  7. Hipertireozė
  8. Epilepsija
  9. Ozono netoleravimas.

 

Pastabos

Mažos ozono koncentracijos pasižymi nuosekliu hipokoguliaciniu poveikiu, todėl gydymo metu nutraukiamas kraujo krešėjimą mažinančių preparatų vartojimas (antikoaguliantai, aspirinas ir kt…)

Moterims mėnesinių metu gydymas netaikomas, daroma pertrauka.